Kimdir Nedir

Metehan Demir Kimdir?

Eski AB Bakanı Egemen Bağış ile internette ses kayıtları olduğu iddia edilen Metehan Demir bir anda gündeme bomba gibi düştü. Metehan Demir kimdir?

Eski AB Bakanı Egemen Bağış ile internette ses kayıtları olduğu iddia edilen Metehan Demir bir anda gündeme bomba gibi düştü. Metehan Demir kimdir?

2005-2007 arasında Sabah Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcılığı ve Sabah Ankara Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü’nü görevlerini yürüten Metehan Demir ayrıca, aynı süre içinde Pazartesi günleri, Sabah Gazetesi’nde Protokol Yolu başlıklı kulis-köşe yazdı.

Metehan Demir bir yılı aşkın süre Habertürk’te Fatih Çekirge ile Perde Arkası programını yaptı. 2008 yılında Hürriyet gazetesi bünyesinde Hurriyet.com.tr Ankara Temsilciliği görevini yürüten Metehan Demir 2010 Mart ayından bu yana Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Metehan Demir ayrıca CNN TÜRK’te Paranın İzi programına yorumlarıyla katılmaktadır.

Twitter’ı aktif bir şekilde kullanan Metehan Demir ses kaydı iddiaları sonrası Twitter üzerinden “Bu ülkede yıllardır önyargı ve düşmanlığın bitmesi için mücadele veren biri olarak sağduyu ve vicdanlara açıklamamdır.” başlıklı şu açıklamayı yaptı:

Beni yıllardır tanıyanlar da bilir ki hayatımda, dinimize ve Kura’a en ufak bir saygısızlık yapmadım. Haddime de olamaz. Her alanda mağduriyetin giderilmesi için mücadele ettim.

Oynanmış da olsa bu kayıtta da bir hakaretin olmadığını göreceksiniz. Aksine, tövbe ifadesi yer alıyor. Tabii ki, bunların hiçbiri benim mizacım için bahane olamaz.

Tam dinlemeden eleştirenlerce kullanmadığım ifadeler üzerinden bir infaza mağruz kalsam da, iki kişi arasında özel bir konuşmada yine de haddimi aşan ifadeler kullanmış olabilirim. Bu nedenle hassasiyet gösteren herkesi de saygıyla karşılıyorum.

Yine de başta beni sevenlerden, güvenenlerden, kendimden, herkesten özür dilerim…

 

Metehan Demir

Yazının etiketleri: Egemen Bağış Metehan Demir, Metahan Demir hakkında haberler, Metehan Demir, Metehan Demir haberler, Metehan Demir kimdir, Metehan Demir kimdir kısaca, Metehan Demir twitter, Metehan Demir twitter açıklama

Yazının Etiketleri: , , , , , , , ,
Görüntülenme : 1.849

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler