Kimdir Nedir

E-İmza Nedir?

E-İmza kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veriyi tanımlar. E-İmza sadece imza sahibinin tasarrufunda bulunan güvenli elektronik imza...

E-İmza; bir bilginin 3’üncü tarafların erişimine kapalı bir ortamda, bütünlüğü bozulmadan ve tarafların kimlikleri doğrulanarak iletildiğini elektronik veya benzeri araçlarla garanti eden harf, karakter veya sembollerden oluşur. Kısacası E-İmza kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veriyi tanımlar.

E-İmza sadece imza sahibinin tasarrufunda bulunan güvenli elektronik imza aracı ile oluşturulur. E-İmza ile işlemlerinizi ıslak imza atmış gibi yapabilir ve elektronik ortamlarda kimliğinizi kolayca ispatlayabilirsiniz.

E-İmza ile hayatımızda ne gibi değişiklikler olacak?

İlerleyen senelerde ıslak imzanın yerini önemli ölçüde alacak olan e-imza sayesinde işlemler daha hızlı sonuçlanacak. E-İmza ayrıca baskı, kağıt, posta ve arşivleme maliyetlerinide ciddi şekilde azaltacak.

E-İmza hayatımızı nasıl değiştirecek

E-İmza hayatımızı nasıl değiştirecek

E-İmza ile evraklarınızın (tıpkı noter vasıtası ile gönderilen bir evrak gibi) yedeği tutularak, kimse müdahale edemeden, değiştiremeden yerine ulaşması sağlanacak.

Ne Aramıştınız?
e imza, e imza nedir, e imza ne demek, eimza, e imza nasıl atılır, e imza ne işe yarar

Yazının Etiketleri: , , , , ,
Görüntülenme : 1.062

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler