Kimdir Nedir

Duran Adam Kimdir?

Duran adam, Erdem Gündüz Taksim Gezi Parkı direnişine farklı bir eylemle dikkat çekmiştir. Taksim Gezi Parkı eylemlerinde Atatürk Kültür Merkezi’ne doğru...
Duran Adam Nedir?

Erdem Gündüz yani nam-ı diğer Duran Adam. 35 yaşındaki performans sanatçısı Erdem Gündüz Taksim Gezi Parkı eylemlerinde Atatürk Kültür Merkezi’ne doğru, tek başına 8 saat kıpırdamadan durarak başlattığı bu pasif direniş çığ gibi yayılmaktadır.

Erdem Gündüz, “Ben önemsizim. Önemli olan fikirlerdir: İnsanlar hükümete karşı neden direniyor. Hükümet insanların neden sokaklarda olduklarını anlamıyor, anlamaya da çalışmıyor. Bu gerçekten sessiz bir direniş. Umarım insanlar durur ve burada neler olduğunu bir düşünür.” Diyerek yapmış olduğu bu eylemin sebebini açıklamıştır.

Duran adamın yaptığı eylem Türkiye geneline yayılmasının yanı sıra New York, İngiltere, Dublin ve Helsinki’de de destek görmüştür.

Duran Adam Nedir?

Duran Adam

Duran Adam Nedir?

Duran Adam Nedir?

Duran Adam Nedir?

Duran Adamlar

Duran Adam Nedir?

Duran Adam Kimdir?

Ne Aramıştınız?
Duran adam, Duran adam kimdir, Duran adam nedir, Duran adam ne demek, Duran adam nedir, Duran adam eylemi, Duran adam Taksim, Duran adamın amacı, Erdem Gündüz, Erdem Gündüz kimdir, Duran adamın amacı

Yazının Etiketleri: , , , , , , , ,
Görüntülenme : 931

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler