Kimdir Nedir

Botox Nedir?

Botoks, hastaların yüz mimik kaslarını restore etmek için kullanılan bir ilaçtır. Botox hakkında bilmeniz gerekenler... Botox nerelere ve nasıl uygulanır? Botoxun etkisi ne kadar sürer?

Botox Nedir ?

Hastaların yüz mimik kaslarını restore etmek için kullanılan bir ilaçtır. Yüz mimik kaslarına çok minik dozlarda uygulanır. Estetik ameliyattan çekinen bayanların daha genç görünebilmek, yüz ve boyunlarında oluşan kırışıklıkları gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Botox küçük kasların sinirle bağlantısını engelleyerek kasların kasılmasına neden olur. Bu da cildin gergin görülmesini  sağlar. Günümüzde botox yaptıran erkeklerin sayısıda gün geçtikçe artmaktadır.

Botox nerelere uygulanır?

Botox kaş ortasına, göz çevresine, alına,dudak üstüne ve boyun çizgilerinde estetik amaçlı uygulanır. Ayrıca koltuk altı, el ve ayak terlemeleri içinde tedavi amaçlı uygulanmaktır.

Botox nasıl uygulanır?

Botox küçük iğneler sayesinde yüze enjekte ile uygulanır.

Botox  uygulaması ne kadar zaman sürer?

Botox uygulaması  5 – 10 dk sürmektedir.

Botox’un etkisi ne kadar sürer?

Botox uygulandıktan bir hafta sonra tam olarak etkisini göstererek ter yoluyla da 6 ay içinde atılır. 6 ay sonra etkisini kaybetmektedir. Bu yüzden belli periyodlarla uygulanması gerekmektedir.

Botox yaptırma yaşı kaçtır?

Botoxyaygın olarak 30 yaş ve üstü yetişkinler için uygun bir estetik şeklidir. Tedavi amaçlı olduğu takdirde uygulanma yaşı düşmektedir.

Botox’un yan etkileri nelerdir?

Botox’un görünen yan etkileri; yüzde hafif kızarılık ve bazı yanlış uygulamalar nedeniyle de kısa süreli baş ağrısıdır. Botox’un acı hissi çok azdır. Günümüzde özellikle kadınlar tarafında oldukça ilgi görmektedir. Kısa sürede uygulanması ve etkisini çabuk göstermesi ilginin artmasında en büyük etkendir.

Botox

Yazının Etiketleri: , , , , , , , , , , , , , ,
Görüntülenme : 551

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler