Kimdir Nedir

Albert Einstein Kimdir?

Albert Einstein'ın 10 Altın Kuralı. Nobel Fizik Ödülü sahibi Albert Einstein Kimdir? Albert Einstein 10 hayat dersi...
Albert Einstein kimdir

Einstein 10 Altın Kural

1. MERAKININ PEŞİNDEN GİT

“Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.” Senin merakını çeken nedir? Neyi en çok merak ediyorsun? Benim merak ettiğim neden bazı insanların başarılı olup bazılarının olamadığıdır. Bu yüzden yıllarca başarı üzerine çalıştım. Merakının peşinden gidersen başarıya ulaşırsın.

2. AZİM PAHA BİÇİLMEZDİR

“Çok zeki olduğumdan değil, sorunlarla uğraşmaktan vazgeçmediğimden başarıyorum.” Belirlediğin yolun sonuna ulaşacak kadar sabırlı mısın? Posta pullarının gideceği yere varasıya kadar mektuba yapışıp kalmasından ötürü çok değerli olduğu söylenir. Posta pulu gibi olun ve başladığınız işi bitirin.

3. BUGÜNE ODAKLAN

“Güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanan birisi, öpücüğe hak ettiği dikkati vermiyor demektir.” İki atı aynı anda süremezsin. Bir şeyler yapabilirsin ama her şeyi yapamazsın. Şimdiye odaklan ve bütün enerjini şu anda yaptığın işe ver.

4. HAYAL GÜCÜ GÜÇ VERİR

“Hayal gücü her şeydir. Seni bekleyen güzelliklerin ön izlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.” Hayal gücün geleceğini belirler. Einstein şöyle der: “Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil’. Bu yüzden hayal gücünün hantallaşmasına izin verme.

5. HATA YAP

“Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.” Hata yapmaktan korkma. Eğer nasıl okuyacağınızı bilirsen hatalar seni daha iyi bir konuma getirebilir. Başarılı olmak istiyorsan yaptığın hataları üçe katlayın.

6. ANI YAŞA

“Ben geleceği hiç düşünmem, ne de olsa gelecektir.” Geleceği ayarlamanın tek yolu olabildiğin kadar şimdide olmaktır. Şu anda dünü ya da yarını değiştiremezsin. Önemli olan tek an şimdidir.

7. DEĞER YARAT

“Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalış.” Zamanını başarılı olmak için harcama, değerler yarat. Eğer değerli olursan başarı kendiliğinden gelecektir.

8. FARKLI SONUÇLAR BEKLE

“Delilik: Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek.” Her gün aynı rutinde yaşayarak farklı görünmeyi bekleyemezsin. Hayatının değişmesini istiyorsan kendini değiştirmelisin.

9. BİLGİ DENEYİMDEN GELİR

“Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir.” Bir konuyu tartışabilirsin ama bu sana sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsan onu deneyimlemelisin.

10. KURALLARI ÖĞREN, DAHA İYİ OYNA

“Oyunun kurallarını öğrenmek zorundasın. Böylece herkesten iyi oynayabilirsin.” Yapman gereken iki şey var. Birincisi oynadığınız oyunun kurallarını öğrenmek. İkincisi ise oyunu herkesten iyi oynamayı istemek. Bu iki şeyi yaparsan başarı seninle olur!

 

Albert Einstein Kimdir?

Görelilik teorisinin babası.

1879
14 Mart’ta Almanya’nın Ulm kentinde doğdu.

1896-1900
Zürih Politeknik Enstitüsü’ne devam etti.

1905
Özel görelilik, Brown hareketi ve ışık kuantumu ile fotoelektrik etkisinin etkileşimleri üzerine makale yayımladı.

1911
Prag’daki Karl-Ferdinand Üniversitesi’nde profesörlüğe başladı; ışık bükülmesini öngördü.

1914-1933
Almanya Kaiser Wilhelm Fizik Enstitüsü’nde fizik profesörlüğü ve teorik fizik direktörlüğüne başladı.

1915
Genel görelilik teorisini yayımladı.

1921
Fotoelektrik etki çalışmasıyla Nobel fizik ödülünü kazandı.

1930
Genişleyen evren modelini geliştirdi.

1933
Nazilerin iktidarı ele geçirmesinin ardından Almanya’dan ayrıldı ve New Jersey, Princeton’da, ileri Araştırma Enstitüsü’nde göreve başladı.

1946
Atom Bilimleri Acil Durum Kurulu başkanlığını yaptı.

1952
İsrail başkanlığı teklif edildi; geri çevirdi.

1953
Göreliliğin Anlamı’nı yayımladı.

1955
15 Nisan’da 76 yaşında Princeton’da öldü.

Albert Einstein kimdir

Albert Einstein kimdir

Ne Aramıştınız?
Albert Einstein kimdir, Einstein kimdir, Albert Einstein nereli, Albert Einstein, Albert Einstein 10, Albert Einstein 10 öğüt, Albert Einstein 10 altın kural, Albert Einstein 10 hayat dersi

Yazının Etiketleri: , , , , , , ,
Görüntülenme : 3.137

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler