Kimdir Nedir

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım süreci sonucunda oluşturulan web siteleri ticari amaçlı olabilecekleri gibi kişisel, sosyal, toplumu eğitici ve öğretici...

İnternet birbiriyle bağlantılı uluslararası bir ağ ortamıdır. Web’in temelinde internet olmasına rağmen web ve internet aynı şeyler değildir. Web ve internet birbirlerinden farklı anlamlarda olmalarına rağmen web sitesi ve internet sitesi aynı anlamda kullanılmaktadır. İnternet üzerinden çalışan web sayfalarından meydana gelen web sitelerinin (internet sitesi) oluşturulmasına web tasarım denir.

Web tasarım süreci sonucunda oluşturulan web siteleri ticari amaçlı olabilecekleri gibi kişisel, sosyal, toplumu eğitici ve öğretici bilgi içerikli vb şekilde olabilir ve internet üzerinden online olarak ulaşılabilirler.

Web sitesi çeşitli web tasarım teknikleri kullanılarak oluşturulabilir. Bu siteler internet ortamında yer alırlar ve içeriklerinde çeşitli yazı, görsel ve video bulunabilir.

WWW kısaltması World Wide Web demektir ve Web ile aynı kavramları karşılamaktadır. Anlamı ise “Dünya Çağında Ağ”‘dır. İnternetin geçmişi Web’in geçmişine göre daha eskilere dayanmaktadır. İnternete göre daha yeni bir kavram olan Web 1994 yılında HTML isimli bilgisayar dilini icat eden bir bilgisayar programcısı tarafından oluşturulmuştur.

Eskişehir web tasarımSaruhan Web Ajans

Web Tasarım

 

Yazının Etiketleri: , , , , , , , , , , , ,
Görüntülenme : 235

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler