Kimdir Nedir

Selfie Nedir?

2013 yılında yılın sözcüğü olarak seçilen selfie ne anlama geliyor? Selfie pozu nasıl çekilir? Birbirinden popüler selfie pozu örnekleri... Selfie nedir?

Akıllı telefonların ve sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte kullanılmaya başlanan selfie kelimesi kişinin cep telefonu yada fotoğraf makinesi ile kendi fotoğrafını çekmesi ve çekilen bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşması anlamında kullanılıyor.

Selfie pozunda kişi fotoğrafı kendi kendine çekebileceği gibi ayna yardımıyla kendi fotoğrafını çekmiş ve paylaşmış olabilir.

Son dönemde çok popüler olan selfie pozları bu kelimenin Oxford Üniversitesi tarafından 2013 yılında yılın kelimesi seçilmesine ve İngilizce sözlüğe eklenmesine sebep olmuştur.

Popüler Selfie Pozları:

2014 Oscar ödül töreninde çekilen selfie pozu, Kim Kardashian’ın ayna karşısında kendisini çektiği vücudunu sergileyen selfie pozu, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in İsveç ile oynanacak hazırlık maçı öncesi milli takım kampında çektiği selfie pozu türünün en popüler örnekleri olarak gösterilebilir.

oscar-selfie-pozu
fatih-terim-selfie-pozu

Yazının Etiketleri: , , , , , , , , , , ,
Görüntülenme : 961

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler