Kimdir Nedir

Passolig Nedir?

Passolig, TFF'nin yeni kart uygulamasının adı. Passolig kart nasıl alınır? Maç bileti nasıl alınır? E-Bilet nasıl alınır? Passolig başvurusu nasıl yapılır? Elektronik bilet nasıl alınır?

Passolig, Türkiye Futbol Federasyonunun yeni kart uygulamasının adı. TFF E-Bilet (elektronik bilet) uygulamasını Passolig adı altında yürürlüğe soktu.

Passolig Kart uygulaması ile kulüplerin ekstra gelir elde etmeleri amaçlanırken bunun yanı sıra tribün huzurunu ve güvenliğini de arttırarak, yaşanmış olan pek çok olumsuzluğu da geçmişte bırakılması amaçlanıyor.

14 Nisan 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan Passolig uygulaması ile kağıt biletler tamamen ortadan kalkıyor ve maçlara artık sadece Passolig Kart ile girilebiliyor.

Satın aldığınız maç bileti, üzerinde TC kimlik numaranız ve fotoğrafınızın bulunduğu Passolig Kartı’na otomatik olarak yükleniyor.

Futbol severlerin maçları izleyebilmeleri için Passolig Kart sahibi olmaları gerekiyor. Maç biletleri, Passolig kartlarına otomatik olarak yükleniyor. Kombine biletler de Passolig Kartlar’ına tanımlanıyor.

Passolig Kart Nasıl Alınır?
(6 Aşamada Passolig başvurusunu tamamlayın)

1. PASSOLİG BAŞVURU FORMU bağlantısını tıklayın ve bilgilerinizi eksiksiz doldurun.

2. Cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini ilgili alana girerek, ilk aşamayı tamamlayın.

3. Kart tipinizi seçin.

4. Fotoğrafınızı yükleyin ve ödeme aşamasına geçin.

5. Kredi kartınızı kullanarak ya da adınıza otomatik olarak açılan hesaba, ödemenizi nakit olarak gerçekleştirin.

6. Passolig Kart’ınız kurye aracılığıyla belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Ayrıca dilerseniz kartınızı belirli PTT şubelerinden ya da stadyum gişelerinden de teslim alabilirsiniz.

Maç Bileti Nasıl Alınır? E-Bilet Nasıl Alınır?

Türkiye Futbol Federasyonunun yeni E-Bilet uygulaması ile 14 Nisan 2014 tarihinden itibaren stadyum girişlerinde kağıt bilet kullanımı sona eriyor. Maçlara artık sadece Passolig Kart ile girililebiliyor.

Yukarıda yer alan yazımızda ilk aşama olan Passolig Kartı nasıl alabileceğinizden bahsettik. Fakat maç izleyebilmeniz için bu yeterli değil. Şimdide satın alacağınız maçı Passolig Kartınıza nasıl yükleyeceğinizden bahsedeceğiz.

Elektronik maç biletinizi PASSOLİG Kart’ınıza yükleyecek, stadyum girişlerinde kartınızı kağıt bilet yerine kullanacaksınız.

1.Maç bileti almak için şu linki TIKLAYIN!

2.Açılan sitede “üye ol”a tıklayarak bir defaya mahsus üyeliğinizi oluşturunuz.

Dikkat! Passolig kart almak için kullandığınız TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı kullanınız.

Passolig Kart’ınız kurye aracılığıyla belirttiğiniz adrese henüz ulaşmadı mı? Bilet alabilmeniz için Passolig Kart’ınız fiziksel olarak elinizde olmasına gerek yok! Kartınıza para yükleyebilir ve bilet alımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Passolig İletişim Telefonu: 0850 724 33 44

Passolig Kart

Yazının Etiketleri: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Görüntülenme : 761

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler