Kimdir Nedir

HGS Nedir?

HGS, köprü ve otoyollardan hızlı geçiş sisteminin kısaltmasıdır. Özellikle köprü trafiğindeki yoğunluğun önlenmesi amacıyla HGS...
HGS Sistemi

HGS, köprü ve otoyollardan hızlı geçiş sisteminin kısaltmasıdır. Özellikle köprü trafiğindeki yoğunluğun önlenmesi amacıyla kullanımı başlamıştır. HGS’de birçok farklı noktadan dolum yapma şansınız mevcut. Banka hesabı olma zorunluluğu yok, ayrıca HGS cihazı da OGS kadar pahalı değil.

HGS çalışma enerjisini radyo frekans teknolojisinden almaktadır. Pile gereksinimi yoktur.

HGS dolumu nerelerden yapılıyor?

Bankalardan yada PTT şubelerinden HGS etiketlerine ulaşabilirsiniz. HGS dolumları tüm PTT şubelerinden ayrıca benzin istasyonlarından yapılabiliyor.

HGS kaçak geçiş ücretleri nedir?

HGS hesabınızda geçiş ücretini karşılayacak kadar bakiye bulunmaması durumunda size 7 günlük bir süre tanınıyor. Bu 7 günlük süre içerisinde hesabınıza yükleme yapmazsanız geçiş ücretinin 11 katı bir ceza ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Ayrıca HGS niz PTT tarafından iptal edilmektedir.

HGS – OGS arasındaki farklar nelerdir?

HGS satın almak OGS’ye göre daha kolaydır.

HGS’nin fiyatı OGS’ye göre daha ekonomik. OGS’ler 40-60 TL arasında bir bedelle alınırken HGS’ler 5 lira ile 15 lira arasında bir meblağa alınıyor.

HGS’ler PTT şubelerinden ve bankalardan alınabiliyor. OGS’yi ise kredi kartı hesabıyla ilişkilendirmek gerekiyor ya da banka hesabınızda sürekli para bulundurmanız gerekiyor.

HGS yada OGS’nin geçiş ücretleri konusunda bir farklılığı bulunmamaktadır.

HGS Sistemi

Hızlı Geçiş Sistemi – HGS nedir?

Ne Aramıştınız?
HGS, Hızlı geçiş sistemi, HGS nedir, HGS açılımı, HGS ne demek, Hızlı geçiş sistemi nedir, HGS nereden alınır, HGS OGS farkı, HGS OGS farkları nelerdir, HGS kaçak geçiş ücretleri, HGS kaçak geçiş, HGS dolumu, HGS fiyatı

Yazının Etiketleri: , , , , , , , , , , , ,
Görüntülenme : 962

Yorum Yap

En Çok Görüntülenenler